Першокласник

01.Лип.2019
Першокласник

Похід у перший клас — одна із най­головніших подій у житті малюка. Як пра­вило, до цього важливого дня всі батьки ретельно готуються. І готують свою дитину. Учать її писати, читати й рахувати. Купу­ють портфель і шкільні приладдя.

Школа — це не тільки читання, писан­ня або рахунок. Це цілийдиh –>

Серед батьків сьогодні існує думка, що краще віддати дитину до школи раніше. Тоді вона і закінчить її раніше. А на­віщо? Куди поспішати дитині? Адже вон йточку зору, бути самостійною.

Для початку визначьтеся, чого Ви хочете. Просто, щоб дитина закін­чила школу раніше і вступила до вищого навчального закладу? Але й там їй навчатися буде нелегко, бо вона ще не подорослішала. Або Ви хочете, щоб дитина була успішною, навчалася із задоволенням і отримувала мак­симум знань, причому таких, які вона змогла б застосувати в житті?

Отже, якщо дитина посидюща, уважна, прекрасно налагоджує взаєми­ни з однолітками й дорослими, легко адаптується в незнайомій обста­новці, із задоволенням виконує різноманітні навчальні завдання в ігровій формі, Ви можете відвести її до першого класу. А якщо Ви — батьки активного непосиди, що використає будь-яку хвилинку, щоб погратися або попустувати, то Вам потрібно звернутися до фахівців — педагогів та психологів. Вони допоможуть визначитися — відправляти дитину до першого класу або ще рік почекати, дати маляті можливість удосталь награтися й підрости.

До 1 вересня потрібно підготувати не тільки портфель і шкільні приладдя.

Малюк повинен бути готовий морально до нової обстанов­ки, нових дітей і дорослих. Тому знайомство зі школою добре було б розпочати не у вересні, а набагато раніше. Приведіть дитину до шко­ли, пройдіться коридорами, погуляйте на спортивному майданчику. Обов’язково розкажіть, як Ви пішли до першого класу. Поясніть малю­кові, чим школа відрізняється від дитячого садочка, до якого він звина як буде цікаво в школі, і про те, з якими труднощами може зіштовхнутися дитина.

Навесні або влітку познайомте свого майбутнього першокласника із учителькою. Тоді у вересні Ви уникнете тривожності, що іноді виникає в маленьких учнів під час зустрічі з новим дорослим. У деяких школах запроваджена практика проведення занять для майбутніх першокласників. Така практика дуже корисна, тому що дає можливість дитині звикнути до нової обстановки, познайомитися зі своїми майбутніми однокласниками. У вересні, коли малюк прийде до першого класу, він із задоволенням зустріне уже знайомих друзів і без вагань увійде до свого класу.

Період адаптації до першого класу в кожної дитини триває по-різному. Хтось звикає практично відразу, а комусь знадобиться досить довгий час, щоб стати школярем. Якщо дитина йде до школи неохоче, поговесе невпевнено. Можливо, в неї не складаються стосунки з однокласника­ми. Намагайтеся частіше спілкуватися із учителькою, адже вона бачить Вашого малюка в різних ситуаціях і може допомогти Ваp:dark-gray”} –>

Коли малюк повертається зі школи, запитуйте в нього, що цікавого він сьогодні довідався. Якщо дитина почуває, що Вам небайдужі її шкільні успіхи, то й навчатися буде із більшим задоволенням.